logo SKN Fusion

Z inicjatywy doktorantów Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania oraz studentów kierunku automatyka i robotyka, na przełomie roku 2016 i 2017 powstało Studenckie Koło Naukowe Fusion. Organizacja jest bezpośrednim spadkobiercą kół naukowych funkcjonujących wcześniej w Instytucie Automatyki: Spektrum, Modus oraz Encoder.

Stanowisko opiekuna naukowego SKN przyjął dr inż. Roman Wyżgolik, natomiast opiekunami pomocniczymi zostali doktoranci Oliwia Krauze, Karol Jabłoński, Jarosław Rzepecki i Jan Wegehaupt.

W zakresie zainteresowań naukowych koła leżą zagadnienia związane m.in. z systemami pomiarowymi, systemami wizyjnymi, robotyką, sterownikami PLC, mikrokontrolerami, systemami sterowania, cyfrowym przetwarzaniem sygnałów.