W sobotę 27.05.2017, czyli jak co roku - w sąsiedztwie rocznicy powstania Politechniki Śląskiej, miała miejsce uroczystość promocji doktorów i doktorów habilitowanych naszej uczelni. Dyplomy i gratulacje odebrali także dr hab. inż. Dariusz Bismor oraz dr inż. Stanisław Wrona z naszego Zakładu. Korzystając z okazji, jeszcze raz składamy obu Panom wyrazy uznania za wykonaną pracę i osiągnięcia!

Podczas uroczystości, która jest dorocznym świętem uczelni, odbyło się także nadanie godności Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej Panu prof. Antoniemu Niederlińskiemu. Gratulujemy pięknego wyróżnienia!

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na temat sobotniej ceremonii zapraszamy do przeczytania aktualności uczelnianych.

promocje doktorskie i habilitacyjne 27.05.2017

We wtorek 23.05.2017 na specjalnym zebraniu pracowników Instytutu Automatyki odbyły się wybory dyrektora Instytutu i kierowników Zakładów na kolejną kadencję. Wynikiem głosowania pracowników Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania, prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk został ponownie wybrany do kierowania Zakładem.

Na poziomie Instytutu Automatyki, funkcję dyrektora nadal będzie pełnić prof. dr hab. inż. Andrzej Świerniak. W pozostałych Zakładach na kierowników wybrano: prof. dr hab. inż. Joannę Polańską (w Zakładzie Analizy Eksploracyjnej Danych), prof. dra hab. inż. Mariana Błachutę (w Zakładzie Sterowania i Robotyki), dra hab. inż. Jacka Czeczota (w Zakładzie Urządzeń i Układów Automatyki), dra hab. inż. Krzysztofa Fujarewicza (w Zakładzie Inżynierii Systemów).

Panu Dyrektorowi oraz Państwu Kierownikom składamy gratulacje oraz życzenia owocnej pracy!

Dzisiaj na seminarium Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania gościliśmy Profesora Antoniego Niederlińskiego - specjalistę z dziedziny automatyki i znanego dydaktyka, niegdyś pracownika i rektora Politechniki Śląskiej, a obecnie wykładowcę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wagi temu spotkaniu dodał fakt, iż Pan Profesor swego czasu kierował Zakładem i wielu pracowników ZPSS oraz gości obecnych na zebraniu to jego przyjaciele oraz wychowankowie. Drugim powodem uroczystego charakteru spotkania są zaś zbliżające się 80. urodziny Pana Profesora. Jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie i wygłoszenie referatu oraz składamy serdeczne życzenia z okazji jubileuszu: nieustającego zdrowia, optymizmu i naukowego zapału!

Z przyjemnością informujemy także, że w sobotę 27.05.2017 r. o godz. 11:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (Gliwice, ul. Konarskiego 18B), podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych, Pan Profesor Antoni Niederliński odbierze tytuł Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tej uroczystości.

zebranie ZPSS

logo SKN Fusion

Z inicjatywy doktorantów Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania oraz studentów kierunku automatyka i robotyka, na przełomie roku 2016 i 2017 powstało Studenckie Koło Naukowe Fusion. Organizacja jest bezpośrednim spadkobiercą kół naukowych funkcjonujących wcześniej w Instytucie Automatyki: Spektrum, Modus oraz Encoder.

Stanowisko opiekuna naukowego SKN przyjął dr inż. Roman Wyżgolik, natomiast opiekunami pomocniczymi zostali doktoranci Oliwia Krauze, Karol Jabłoński, Jarosław Rzepecki i Jan Wegehaupt.

W zakresie zainteresowań naukowych koła leżą zagadnienia związane m.in. z systemami pomiarowymi, systemami wizyjnymi, robotyką, sterownikami PLC, mikrokontrolerami, systemami sterowania, cyfrowym przetwarzaniem sygnałów.

choinka

Serdecznie życzymy Państwu spędzenia Świąt Bożego Narodzenia wśród Bliskich, w pogodzie ducha i spokoju. W nowym roku życzymy zaś ambicji do stawiania sobie nowych celów, motywacji do dążenia ku nim i radości z ich spełnienia.

Pracownicy i doktoranci Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania