IMG_2849
IMG_2852
IMG_2854
IMG_2939
IMG_3036
IMG_3646
IMG_6873
IMG_6884
IMG_6890
IMG_6891
IMG_6898
IMG_6909
IMG_6915
lab_1
WP_20131217_010
zbliz (1)
zbliz (13)
zbliz (15)
zbliz (16)
zbliz (35)
zbliz (39)
tmic
Quad
mbc
Previous Next Play Pause

Gwałtowny rozwój technik cyfrowego przetwarzania sygnałów, który obserwujemy w ostatnich latach dokonał się przede wszystkim dzięki zwiększeniu się mocy obliczeniowej procesorów sygnałowych. Od dawna znane algorytmy można dziś z łatwością zastosować, nie martwiąc się tym, czy jest dostępny sprzęt o wystarczającej mocy obliczeniowej. Dając studentom możliwość zapoznania się zarówno z od dawna znanymi, jak i najnowszymi algorytmami cyfrowego przetwarzania sygnałów, kładziemy również nacisk na aspekty praktyczne – a więc implementację poznanych algorytmów na nowoczesnym sprzęcie, który później spotkają w pracy zawodowej, np. w takich firmach jak: Nokia-Siemens, Motorola.
Na wyposażeniu laboratoriów cyfrowego przetwarzania sygnałów znajduje się szereg procesorów sygnałowych oraz sprzęt pomiarowo-przetwarzający. Dokładamy wszelkich starań aby nasze laboratorium było wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu studenci mogą zapoznać się z najnowszymi jednostkami dostępnymi na rynku.
Procesory sygnałowe są wykorzystywane w trakcie zajęć laboratoryjnych z przedmiotów Technika Mikroprocesorowa, Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów, Sterowniki Dedykowane, Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów Audiowizualnych, Applied Digital Signal Processing, w projektach wykonywanych w ramach przedmiotu Aktywne Tłumienie Drgań oraz w ramach prac Studenckiego Koła Naukowego Techniki „Spektrum” i w ramach prac dyplomowych. W ramach tych zajęć nasi studenci otrzymują unikalną wiedzę na temat projektowania systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz zaawansowanych systemów sterowania, z naciskiem na aplikacje audio.
Laboratorium wyposażone jest w szereg kart z procesorami sygnałowymi oraz systemy pomiarowo-przetwarzające